Jakie nowości czekają na czytelnika biorącego do łapki kolejny zeszyt Mroku? Ano, stron jest więcej i okładka limitowana jest w kolorze! A poza tym Bartoś jeszcze mocniej podkręcił tempo.
Jakie nowości czekają na czytelnika biorącego do łapki kolejny zeszyt Mroku? Ano, stron jest więcej i okładka limitowana jest w kolorze! A poza tym Bartoś jeszcze mocniej podkręcił tempo.
Jak pamiętamy z tomu pierwszego, Błotnik często wyrażał niezadowolenie z sytuacji panującej w Piekle. Teraz mamy okazję do niego zajrzeć!
Nie jest to dzieło pokroju Stworzyć komiks Scotta McClouda, ale każdy, kto choć trochę para się komiksem powinien przeczytać tego zina.
Po wielkiej relaxowej schizmie, numer #36 przyniósł tylko dwa polskie komiksy. O Przemianie Konana Roberta Lichodziejewskiego nie warto wspominać (poziom paździerzowych kabaretów), to już pierwszy odcinek detektywistycznej opowieści SF jest jak najbardziej warty uwagi.
To dla mnie trochę stresująca sytuacja. Mateusz Smoter podrzucił link do cyfrowej wersji tej pozycji z pytaniem, czy mógłbym skrobnąć coś o niej skrobnąć. Już od jakiegoś czasu posiadam egzemplarz papierowy, ale... nigdy nie planowałem wpisu, gdyż nie jestem kompetentny wypowiadać się na temat historii polskiego komiksu. Ale spróbuję; może nikt mnie nie pożre z tego powodu.
Dzisiejszy wpis nie będzie traktował o komiksie, a o dokumencie interaktywnym. Jednak komiks jest jego kluczową częścią.
Zastanawiam się, czy brak recenzji tego komiksu w sieci wynika z faktu, że trudno określić do kogo jest on właściwie skierowany...
Wąż jest ilustrowaną wersją włoskiej baśni pod tym samym tytułem. Po lekturze chciałem przeczytać ową baśń, by się dowiedzieć ile Katarzyna Zawadka aka Zavka dodała w niej od siebie. Nie udało mi się dotrzeć do tej konkretnej, ale wpadły mi w ręce inne, zebrane przez Itala Calvino. I mózg wybuchł!
Moja przygoda z AKT-em zaczęła się niedawno, ale już tytuł zdążył wskoczyć na listę czasopism, których kolejnych numerów zaczynam wyczekiwać. W środku #28 sporo ciekawej publicystyki: najbardziej przypadł mi do gustu interesujący wywiad z Marią Rostocką oraz ciekawa analiza serialu Big Bang Theory pod kątem komiksowych nawiązań. A poza tym to, co misie lubią najbardziej - komiksy!
To moje drugie spotkanie z twórczością kekube aka Kosmiczna ekspedycja kube i... jak ten człowiek sprytnie operuje pastiszem, hołdując kiczowatym fabułom!
Pierwszy rozdział Forest spirits jest tak sprawnie napisanym młodzieżowym urban-fantasy, że w ogóle nie zwraca się uwagi na mankamenty.
To nie "Mad Max". Nie będę ryzykował wszystkiego, by złapać jakichś gości...